Електрон ЕСМК-4
ID#90491. Призначення.
1.1. Сповіщувач охоронний точковий магнітоконтактний ЕСМК-4
далі по тексту << Сповіщувач >>, призначений для спільної роботи з приймально-контрольними приладами, що реагують на розмикання контактів, що включені до шлейфів охоронної сигналізації, а також для роботи з пультами централізованого спостереження всередині приміщень.
1.2. Сповіщувач складається з контактного та задає пристроїв, виконаних у пластмасових корпусах.
1.3. Контактні та задають пристрої різних комплектів Сповіщувача однієї модифікації взаємозамінні.
3. Комплектність
3.1.Комплектність сповіщувача показана в таблиці 2.
4. Пристрій та принцип роботи
4.1. Конструктивно сповіщувач виконаний у вигляді контактного (магнітокерований контакт) і задає (постійний магніт) пристроїв, вкладених у дві абсолютно однакові коробочки-тримачі з міцного пластику. Загальний вигляд, габаритні та настановні розміри представлені у Додатку малюнку 1.
4.2.Робота «Сповіщувача» заснована на замиканні магнітних контактів геркона (контактний пристрій) при наближенні постійного магніту (пристрій, що задає).
5. Вказівки заходів безпеки
5.1. Сповіщувач не є джерелом ні небезпеки для людей, ні для матеріальних цінностей, що захищаються (у тому числі в аварійних ситуаціях).
5.2. Конструкція та схемні рішення забезпечують його пожежну безпеку.
5.3. Конструкція сповіщувача відповідає загальним вимогам бази небезпеки згідно з ГОСТ 12.2.003.
6.Розміщення та монтаж. Підготовка сповіщувача до роботи.
6.1. Підготовка до монтажу, монтаж, налагодження та експлуатація повинні відповідати вимогам ВБН В.2.5-78.11.01 та забезпечуються замовником.
6.2.Сповіщувачі призначені для експлуатації при температурі навколишнього повітря - від мінус 40 до 55°С.
6.3.Закріпити контактний і задаючий пристрої саморізами шурупами з монтажного комплекту один проти одного на конструкції, що охороняється див. Додаток малюнок 2.
6.4.Підключити контактний пристрій до шлейфу охоронної сигналізації і провести перевірку спрацювання на розрив при зміщенні пристрою.
7. Транспортування та зберігання
7.1 Транспортування приладів проводити в упаковці підприємства-виробника.
7.2.Оповіщувачі допускається транспортувати всіма видами закритих транспортних засобів, за винятком авіаційних, за умови дотримання правил перевезення вантажів, що діють на кожному виді транспорту.
7.3.Умови транспортування приладів у частині впливу механічних факторів - група N2 за ГОСТ 12997.
7.4.Транспортування приладів у частині впливу кліматичних факторів за умовами 5 за ГОСТ 15150 у діапазоні температур від мінус 50 до 50°С та відносної вологості повітря 95% при температурі 35°С та захисту від прямого впливу атмосферних опадів, механічних пошкоджень.
7.5.Зберігання приладів у частині впливу кліматичних факторів за умовами 3 за ГОСТ 15150 в діапазоні температур від + 50 до мінус 50 ° С та відносній вологості повітря 95 % при температурі 35 ° С та захист від прямого впливу атмосферних опадів, механічних пошкоджень.
7.6.Під час вантажно-розвантажувальних робіт та транспортування, при зберіганні на складах ящики з приладами не повинні зазнавати різких ударів. Спосіб укладання та кріплення ящиків на транспортуючий засіб повинен виключати їхнє переміщення.